Bitcoin - Mis on Bitcoin

Mis on bitcoin?

Bitcoin on krüptoraha või digitaalvaluuta ja ülemaailmne maksete süsteem. Lisaks bitcoin on esimene detsentraliseeritud digitaalvaluuta ehk iseseisev rahasüsteem, mis töötab ilma keskse hoidla (näiteks keskpank) ja administratsioonita.

Kõik bitcoini tehingud toimuvad kasutajalt-kasutajale, ilma vahendajateta. Kõik tehingud kontrollitakse ja kinnitatakse automaatselt võrgusõlmede poolt ja need tehingud registreeritakse avalikult kättesaadavas andmebaasis, mida kutsutatakse bitcoini blokiahelaks.

Hetkel on ringluses üle 16 miljoni bitcoini ja maksimaalne bitcoinide arv, mis saab üldse ringluses olla on 21 miljonit. Bitcoine tekib juurde kaevandamise teel, kus kasutatakse arvutijõudlust leidmaks uusi bitcoinide blokiahelaid. Selle leidmisel antakse kasutajale bitcoin, aga iga järgneva bitcoini leidmine on keerulisem ja töömahukam, mis nõuab rohkem aega või protsessi kiirendamiseks läheb vaja võimsamat arvutusjõudu.

Bitcoini leiutas keegi Satoshi Nakamoto, kelle isik on tänaseni teadmata ja keegi ei tea, kes asub tundmatu Satoshi Nakamoto nime taga. Küll aga Nakamoto kontodel on üle 1 miljoni